(ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг

(ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг

Професорката Божана Кировска од средното текстилно училиште „Ѓоце Стојчевски Амбарче“ од Тетово, oбвинyвa за мoбинг од раковоството на училиштето изминативе неколку години.

Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе

Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе

Македоонија сега е дел од НАТО семејството, вака генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска соопшти дека е завршен процесот на пристапувањето на Македонија во НАТО, откако инструментот за членство за земјава денеска беше депони

Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус

Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус

Постојат повеќе тврдења за тоа кој е првиот пациент заболен со коронавирус во Кина, од каде што се прошири пандемијата на смртоносниот вирус.

ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”

ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”

СДСМ и Зoран Заев упорно бараат сите граѓани солидарно да го понесат товарот на кризата. Упорно како сиве овие години наназад сакаат да јаваат на грбот на граѓаните.

Заев: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше се што направивме!

Заев: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше се што направивме!

Тој истакна дека станувањето на 30 земја членка на НАТО со себе носи бројни придобивки, како дел од колективното пристапување во најсилниот, најмоќниот воен сојуз на светот.

Папата се молеше сосема сам: Од празниот плоштад им упати моќна порака и благослов на верниците

Папата се молеше сосема сам: Од празниот плоштад им упати моќна порака и благослов на верниците

Папата го повика светот да се обедини во молитвата и така да одговори на пандемијата.

Црн рекорд во Италија, 919 жртви од коронавирусот во последното деноноќие

Црн рекорд во Италија, 919 жртви од коронавирусот во последното деноноќие

Статиските покажуваат дека во моментов во Италија има 1.431 заразени лица и 151 жртва на еден милион жители што е највисока стапка во светот.

  • (ВИДЕО) ЈА TEPAAT ДА НАУЧИ АЛБАНСКИ ИЛИ ДА ГО HAПУШTИ РАБОТНОТО МЕСТО: Професорка од Тетово oбвинyва за мoбинг
  • Столтенберг: Македонија сега е дел од семејство на 30 држави и една милијарда луѓе
  • Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус
  • ФРОДЕМ: Заев и Мицкоски како „грнче и капаче”
  • Заев: Станавме 30 членка на НАТО, вредеше се што направивме!
  • Папата се молеше сосема сам: Од празниот плоштад им упати моќна порака и благослов на верниците
  • Црн рекорд во Италија, 919 жртви од коронавирусот во последното деноноќие
Scroll To Top