Нема жаришта на ковид-19 во училиштата и градинките, смируваат надлежните

Нема жаришта на ковид-19 во училиштата и градинките, смируваат надлежните

Нема потреба од менување на актуелниот модел за следење на наставата со физичко присуство, сметаат надлежните.

Доналд Трамп: Ако Бајден победи, САД ќе остане без струја

Доналд Трамп: Ако Бајден победи, САД ќе остане без струја

„Џо Бајден вети дека ќе ја уништи целата американска нафтена индустрија“, им рече американскиот претседател на приврзаниците во Висконсин.

Француската полиција приведе втор човек во врска со нападот во Ница

Француската полиција приведе втор човек во врска со нападот во Ница

Претходно беше приведен 47-годишен локален жител. Нема пријавено детали.

Ресторанот „Канео“ во Мелбурн повторно ги отвори вратите после долгиот карантин

Ресторанот „Канео“ во Мелбурн повторно ги отвори вратите после долгиот карантин

Најпопуларниот Македонски ресторан во Мелбурн, ресторанот „Канео“ повторно ги отвори вратите за своите гости

(ВИДЕО) Каква бомба доцна во ноќта: Никола Груевски се враќа на чело на ВМРО-ДПМНЕ?

(ВИДЕО) Каква бомба доцна во ноќта: Никола Груевски се враќа на чело на ВМРО-ДПМНЕ?

Груевски ќе се врати на чело на ВМРО ДПМНЕ. Целата операција со носењето на Мицкоски на чело на партијата на Конгресот во Валандово беше операција контролирана од Груевски, а крајната цел е еден ден тој да се врати на чело на партијата.

Макрон: Исламистички терористи ја нападнаа Франција

Макрон: Исламистички терористи ја нападнаа Франција

За време на посетата на Ница, претседателот на Франција го осуди, „исламистичкиот терористички напад“, нагласувајќи дека со тој чин „е нападната цела Франција“.

За да станеме дел од ЕУ ќе треба да се справиме и со загадувањето, најобемното поглавје 27 тежи и најмногу во пари

За да станеме дел од ЕУ ќе треба да се справиме и со загадувањето, најобемното поглавје 27 тежи и најмногу во пари

Со почетокот на грејната сезона, повторно се актуелизира горкиот проблем со загадувањето. Досегашните мерки не покажаа видливи резултати, а властите се правдаат дека загадувањето не може да се реши преку ноќ.

  • Нема жаришта на ковид-19 во училиштата и градинките, смируваат надлежните
  • Доналд Трамп: Ако Бајден победи, САД ќе остане без струја
  • Француската полиција приведе втор човек во врска со нападот во Ница
  • Ресторанот „Канео“ во Мелбурн повторно ги отвори вратите после долгиот карантин
  • (ВИДЕО) Каква бомба доцна во ноќта: Никола Груевски се враќа на чело на ВМРО-ДПМНЕ?
  • Макрон: Исламистички терористи ја нападнаа Франција
  • За да станеме дел од ЕУ ќе треба да се справиме и со загадувањето, најобемното поглавје 27 тежи и најмногу во пари
Scroll To Top