ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето

ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето

На денешен ден во 1990 година беше формирана ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Северна Македонија не бара членство веднаш, но бара почеток на преговори со ЕУ

Заев: Северна Македонија не бара членство веднаш, но бара почеток на преговори со ЕУ

Северна Македонија не бара веднаш да стане членка на Европската унија, но сака по сите вложени напори да и се овозможи отворање на претпристапните преговори, порача премиерот Зоран Заев во своето обраќање на последниот ден од тридневниот Форум Европа.

(ВИДЕО) Графити низ Тетово, „Али оди си“, „ДУИ марш од Тетово“

(ВИДЕО) Графити низ Тетово, „Али оди си“, „ДУИ марш од Тетово“

На некои профили на Фејсбук беше објавено и видео од оваа акција на група млади тетовци.

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис

Продолжува препукувањето меѓу власта и опозицијата за предлог-законот за попис на населението.

Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!

Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!

Груевски ги отфрла тврдењата на премиерот Заев.

Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие

Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие

Научници успеаја да создадат подводен звук кој е толку силен што речиси веднаш предизвикува вриење на водата и испарување.

По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата

По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата

Живеејќи под постојан стрес и притисок врз неговиот дух, современиот човек, тешко и безуспешно го определува своето место во новата епоха.

  • ВМРО-ДПМНЕ одбележува 29 години од основањето
  • Заев: Северна Македонија не бара членство веднаш, но бара почеток на преговори со ЕУ
  • (ВИДЕО) Графити низ Тетово, „Али оди си“, „ДУИ марш од Тетово“
  • ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ и натаму спротивствени околу предлог-законот за попис
  • Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!
  • Научници создадоа звук кој е толку силен што ја прави водата да врие
  • По повод навредата на верските чувства на христијаните од страна на ЛГБТ заедницата
Scroll To Top