А се било така лесно

Фејсбук статус на Јове Кекеновски.

1. Те покренуваат обвинение и те притвараат;
2. Те рекетирааат, се договараш и ја плаќаш првата рата од рекетот;
3. Во меѓувреме ги пријавуваш и ги снимаш рекетарите;
4. Договор е договор.Ти го враќаат пасошот и слободата;
5. ОЈО и Судот ажурни. Ги притвараат рекетарите и сега малку ќе си полежат. Разбира се кој повеќе, кој помалку а некој ништо.
6. Се друго е лук и матна вода и забава за рајата

ПРОБЛЕМ Е САМО КАЈ ДА СЕ НАЈДАТ 1,5 МИЛИОН ЕВРА ЗА ПРВАТА РАТА


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top