Ајкула уби млад сурфер во Австралија

Ајкула усмрти тинејџер кај источниот брег на Австралија, соопшти денес полицијата..

Седумнаесетгодишното момче е нападнато недалеку од местото Кофс Харбур, околу 380 километри јужно од Бризбејн, наведе полицијата.

Ова е втор напад на ајкула во Австралија овој месец, осми од почетокот на годината.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top