Апасиев до Богоевски: „Белото да го вратите”

И лидерот на Левица, Димитар Апасиев се појави после скандалот на пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски..

По вчерашната бoмба која се појави на социјалните мрежи во која според описот на разговорот наводно се работи за мaтна зделка на пратеникот Павле Богоевски, социјалните мрежи „зовpea”.

На ова свој коментар даде и Димитар Апасиев од Левицата кој му порача на Богоевски „Белото да го вратите”.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top