Апасиев: Комуњариве уште во првата година стартно почнаа со уцени и закани

Фејсбук статус на лидерот на Левица, Димитар Апасиев..

Професорот и член на раководството на Левица, Димитар Апасиев испрати остри критики кон владејачката СДСМ на својот профил на Фејсбук. Како што вели Апасиев на својот профил, СДСМ уште во првата година од своето владеење почнале со уцени и закани кон неистомислениците.

„Вмровците почнаа да праат БЕЉИ тек после шест-сесум години на власт. Комуњариве уше у првата пролупаа и стартно почнаа со уцени и закани кон неистомислениците. Затоа не идат уше долго… Само ќе треба стоички да ги истрпиме“, вели Апасиев на својот профил.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top