Валверде: Повеќе би сакал да работам во Австралија отколку во Премиер Лигата

Ернесто Валверде, човекот кој со Барселона освои две шампионски титули во Шпанија ужива во одморот бидејќи е слободен откако доби отказ од каталонскиот гигант.

Прочитај повеќе

Овој викед во Мелбурн ќе се одржи Хуманитарен Концерт “ДЕТСКА НАСМЕВКА ЗА ОВОЈ СВЕТ”

Во Гранд Нерет Ресепшн во 6.30 часот навечер овој викенд ќе се одржи хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Македонците во Мелбурн не дозволија да им се одземе Македонското знаме пред состанокот на општината во Витлси

Напната ситуација пред состанокот на општина Витлси во Мелбурн. Пишува: Никола Ставрески.

Прочитај повеќе

Се урна авион што учествуваше во гасењето на пожарите во Австралија, загинаа три лица

„Според првичните извештаи, се чини дека нема преживеани во падот на авионот, кој силно удрил во земјата и експлодирал“, рече Фиксимонс.

Прочитај повеќе

Грчки навивачи избркани од „Australian Open“ поради расистички скандирања насочени кон Македонија

Група грчки навивачи беа избркани од тениската арена на „Australian Open“ откако со расистички навреди, веејќи го синото знаме со сонцето од Кутлеш го растурија редот и мирот на натпреварот.

Прочитај повеќе

Волкановски е подготвен за борба со Хабиб

Шампионот на УФЦ во перо категорија, Александар Волкановски, е подготвен да се бори со носителот на титулата во потешката категорија – Хабиб Нурмагомедов.

Прочитај повеќе
Scroll To Top