Вучиќ: Србија е подготвена за дијалог со Приштина, но тие треба да ги укинат таксите

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека очекува посилен американски притисок врз Приштина да започне суштински дијалог, веднаш по изборите за Косово и Метохија.

Прочитај повеќе

Германските војници бараат отштета поради осиромашениот ураниум на Балканот

Поранешните германски војници бараат отштета поради изложеност на осиромашен ураниум користен за време на војните на Балканот и во Ирак поради што фракцијата Алтернатива за Германија во Бундестагот побара мислење од германската влада.

Прочитај повеќе

Опозицијата во Албанија го обвини Рама дека украл милијарда евра

Лидерот на албанската опозиција, Љуљзим Баша во нова видео порака на социјалната мрежа „Фејсбук“ го обвини албанскиот премиер, Еди Рама за огромна кражба.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Шпански туристи доживеале хорор во Албанија: Им се качил на возилото да се пресмета со нив

Албанската телевизија „Репорт“ објави екслузивно видео снимено од шпански турсти, кога сопственик на угостителски објект во Порто Палермо, кај Химара, се качил на хаубата на нивното комбе во движење и се обидел да се пресмета со нив.

Прочитај повеќе

Бугарија на второ место во НАТО според буџет за одбрана

Бугарија е на второто место во НАТО според буџетот за одбрана во однос на бруто домашниот производ и веднаш зад САД, откако бугарската Влада уплатила една милијарда и двесте милиони долари за купување нови осум ловци Ф-16.

Прочитај повеќе

На Еди Рама не му смета тоа што градоначалникот шверцувал дрога, туку тоа што опозицијата го откри тоа

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека градоначалникот на Скадар, Валдрин Пјетри, кој поднесе оставка поради обвинувањата дека во Италија бил осуден за шверц на дрога, не значи дека е криминалец.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Бугарска пејачка во фустан со сонцето од Кутлеш пееше наши патриотски песни

На вчерашниот масовен народен собир во Куманово, во местото Старо Нагоричане се случи нешто неочекувано, и истото наиде на радост кај македонците.

Прочитај повеќе

Поради „педерот“ заборавија на „Рекетот“

Анализите за некоректноста на премиерската изјава, во длабока сенка го ставија третманот на главната тема - случајот „Рекет“, кој преку политичка естрадизација може тотално да се измести од правен терен

Прочитај повеќе
Scroll To Top