Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Бразилскиот фудбалер Евертон Соуса Соарес кариерата најверојатно ја продолжува во Англија..

Фантастичниот 23-годишен офанзивец прикажа фантастични игри за селекцијата на Бразил на Копа Америка, а со своите настапи ги привлече европските тимови.

Меѓутоа, се чини дека Евертон веќе знае каде ќе ја продолжи кариерата. Подготвен е да потпише за Арсенал, а дека ќе се пресели во Англија навести и неговата сопруга.

Таа го сними фудбалерот на Гремио како учи англиски јазик и тоа е јасен знак дека ќе го гледаме во Премиер лигата следната сезона и тоа во дресот на Арсенал, кој е најзаинтересиран за неговите услуги.

„Имам добар изговор“, изјави Евертон изговарајќи одредени зборови на англиски јазик.

Гремио за него постави цена од 40 милиони евра, а трансферот би можел да биде готов многу брзо.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top