Денеска пред кривичен протест „Правда за жртвите од Смилковското езеро“

Група граѓани денеска во 13 часот ќе протестира пред Кривичниот суд во Скопје..

Најавата за протестот се појави на Фејсбук под името „Правда за жртвите од Смилковското езеро“.

„Граѓански протест – Правда за жртвите од Смилковско езеро. Никогаш заборавени. Правда за Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски, Кире Тричковски и Борче Стевковски“, стои во најавата за протестот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top