Димитриевски бара чистка во СДСМ и државата: Македонија мора да ја биде

Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово избран како кандидат на СДСМ, побара чистка во неговата партија, а потоа, како што вели, и во цела државата..

„Чистка на сите нивоа. Прво во сопствениот двор, па и во цела држава. Исклучок за никого, се по ред, Македонија мора да ја биде“, напиша тој на фејсбук.

Оваа порака следува по објавувањето на серија видео и аудио материјали поврзани со случајот „Рекет“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top