Емоциите посилни од се - Хрватските репрезентативци во солзи

Модриќ, Маџукиќ, Субашиќ, Перишиш, Рактиќ... тоа се хероите на денешницата за народот во Хрватска..

„Коцкестите“ се во транс, како навивачите, така и фановит слава на големо. Ова е успех од невидени размери, а може да биде уште поголем и епски ако во недела на „Лужник“ капитенот Модриќ го крена трофејот.

По полуфиналето и пресвртот над Англија, репрезентативците на Хрватска не можеа да ги сокријат емоциите. Солзи радосници се лииеја од нивните лица.

А како и нема по еден ваков меч и по еден ваков резултат.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top