Пендаровски: Преспанскиот договор е насочен кон економската соработка на цел регион

Договорот од Преспа е важен за трговијата во Европа, а не само за билатералната соработка меѓу Северна Македонија и Грција, изјави претседателот Стево Пендаровски, на денешниот виртуелен Самит на лидерите на Западен Балкан.

Прочитај повеќе

Шеќеринска: Воопшто не е важно дали идниот премиер ќе биде Албанец!

Го знаете ли терминот пробен балон? Ете тоа на македонскиот народ му го прават овие денови Радмила Шеќеринска и нејзиниот шеф Зоран Заев.

Прочитај повеќе

Заев до Мицкоски: Ако те уценува ДУИ, јас ќе ти дадам пратеници за да направиш влада

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел изрази подготвеност да му отстапи пратеници на противникот Христијан Мицкоски за тој да формира влада, доколку ДУИ ја уценува СДСМ со премиер кој тие го предложуваат.

Прочитај повеќе

СДСМ: Не е време за избори, туку за економија и раст на платите

Заслужуваме да го истераме мандатот до крај и да добиеме време Владата да ги покаже економските ефекти кои граѓаните ги заслужуваат, вели висок извор од СДСМ.

Прочитај повеќе

Мицкоски: На 27-ми април најмногу загуби ВМРО-ДПМНЕ, а доби некој друг

На 27-ми април се случила реакција на народот на нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието на Република Македонија, а најмноги загуби ВМРО-ДПМНЕ додека ползата ја имаше некој сосема друг, смета Христијан Мицковски

Прочитај повеќе
Scroll To Top