(ВИДЕО) Анета Мицевска и група “Молика“: песната најдобар лек за смирување на душата во изолација

Во периодот кој го минуваме сите и продолжување со месец дена од мерките на вонредна состојба, изолацијата продолжува.

Прочитај повеќе

Јордан Митев емотивно и отворено: Беше тешко на 19 години сам да тргнеш од провинција

Познатиот македонски фолк пејачот Јордан Митев со успех опстојува на македонската сцена веќе 15 години а во меѓувреме подготвува нов албум и два концерти за прославувње на својот јубилеј.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Деби албум на музичарот Мартин Милески од Охрид

Мартин Милески од Охрид кој е музичар, гитарист, композитор и голем љубител на добрата музика го претставува неговиот деби албум наречен „Colosseum full of emotions”, на кој се наоѓаат осум инструментални нумери.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Сузана Јовчева ја промовираше новата песна „Македонија“

Инспирација за новата песна на Сузана Јовчева е љубовта кон татковината, кон македонците што живеат насекаде низ светот и коишто со љубов ја сакаат својата родна земја Македонија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Фантастичната „Ти си моја жена“ на Ѓоко Јовиќ конечно достапна

Неодамна Ѓоко Јовиќ на фановите и обожавателите со кратко видео директно од Белград им најави нова песна во етерот, наменета за балканскиот пазар.

Прочитај повеќе
Scroll To Top