„Езерџиите“ во транс - го добија посакуваниот трансфер, реакција и на Леброн Џејмс

ЛА Лејкерс ја доведоа мегаѕвездата од НБА лигата, Ентони Дејвис, известува угледниот ЕСПН..

Досегашниот кошаркар на Пеликанс, во Њу Орлеанс ќе го заменат Лонзо Бол, Брендон Играм и Џош Харт, кои одат во спротивен правец.

Но Лејкерс на Њу Орлеанс им отстапија и четврти пик на претстојниот драфт.

Еден од првите кои реагираа на веста за трејдот беше Леброн Џејмс, кој на Инстаграм го поздрави доаѓањето на големата ѕвезда и негов нов соиграч.

„АД на пат кон Лејкерси, одиме брате, ова е само почеток“, напиша Џејмс.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top