(ФОТО) Во кафич во Кочани активисти на СДСМ му укажаа на Чулев дека крши мерки и му дадоа маска

Да не е трагично, би било смешно!.

Првиот полицаец, тој што требаше да биде пример како треба сите да се однесуваме, денеска лабаво си пие кафенце во кафич во Кочани во друштво со кандидатот за пратеник Миле Лефков.

Покрај тоа што е прв полицаец, тој изгледа секаде е прв и на терен во кампањата на ВМРО-ДПМНЕ.

Бидејќи Чулев со својата појава и ноншалантно однесување во Кочани привлекол внимание, активисти на СДСМ му укажаа на тоа дека крши мерки и му подарија маска.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top