(ФОТОГРАФИИ) Влезот во Ѓорче Петров блокиран. Што се случуваше синоќа?

Сообраќајот се одвива по обиколницата, а според информации од полицијата, и улицата 4 jули во населбата, поради превртените контејнери на патот, е непрoодна за возила.

Прочитај повеќе

(ФОТОГРАФИИ+ВИДЕО) Навивачи на Зенит го прекинаа натпреварот со Динамо и тепаа противнички фудбалери

Навивачите на Зенит од Санкт Петербург втрчаа на теренот и предизвикаа прекин на натпреварот од 29-тото коло на руската Премиер лига со Динамо Москва.

Прочитај повеќе
Scroll To Top