Груевски му одговори на Заев: Не побегнав во багажник!

Груевски ги отфрла тврдењата на премиерот Заев..

Поранешниот премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија и таму доби азил, на својот Фејсбук профил реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев за неговото бегство.

Груевски пишува дека на памет не му паднало да влегува во багажник за какви било цели.

Груевски на Фејсбук напиша:

ХАЈ ГУДБАЈ

Нашиот премиер деновиве е ептен ХАЈ 


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top