Илјадници нови случаи на Ковид-19 во Русија

Во Русија во претходниот ден се потврдени 6.431 нов случај на коронавирус, најмногу од 13 јули, соопштија властите..

Во истиот период починале 150 луѓе, а се излекувале 5.750.

Од почетокот на епидемијата во Русија се регистрирани 1,12 милиони заразени а починале 19.799, пренесе „ТАСС“.

Се излекувале околу 82 отсто од пациентите заразени со коронавирус.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top