,,ИСКРЕНИОТ И ДОБРОНАМЕРЕН" БУГАРСКИ ПОЛИТИЧКИ ВРВ

Фејсбук статус на Јове Кекеновски.

Ултимативната и крајно дегутантна политика на бугарските политички и државни големци кон Република Македонија, во однос на нашето членство во ЕУ и НАТО, го исфрла на површина недосонуваниот сон и фрустрација на ретроградните политички сили.

Неискрено и лажно подадената рака од политичките елити на Република Бугарија за кратко време се претвори во непријателски вперен прст кон своите соседи.

Искрените сојузници и пријатели не водат ваква еднострана и брутална антимакедонска политика против сé што е македонско.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top