Исселениците до пејачите: Да не ви текнало да дојдете во Канада

Иселениците од Канада реагираат против музичарите кои настапија на организираните прослави од Владата, па се повикува на бојкот на нивните настапи..

Претседателот на Светски Македонски Конгрес Канада, Боби Темелков, на својот Фејсбук профил вчера објави јавно предупредување до музичките менаџери, со кое порача дека музичарите не се добредојдени на настапи во Канада.

-Јавно предупредување! Немој ни случајно некој од Канадските музички менаџери да помисли да донесе во Канада некој од овие групи или пејачи! Лично ќе се погрижам настапите да бидат бојкотирани од мнозинството на Македонската заедница во Канада! – порача тој.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top