Кој може, нека повели: Тотенхем ја одреди цената за Ериксен, во Реал им се плаче

Тешко дека Кристијан Ериксен во летниот преоден рок ќе го напушти Тотенхем и ќе се пресели во Реал Мадрид ако управата на лондонскиот клуб не попушти во своите барања..

Претседателот Даниел Ливај ја одреди цената за неговиот трансфер и ако некој ја плати Данецот ќе стане најскап фудбалер во историјата. Таа изнесува 250 милиони евра, превисока сума иако Ериксен е еден од најдобрите играчи во тимот и во Премиер лигата воопшто.

Реал Мадрид сакаше да го донесе во своите редови како наследник за Лука Модриќ, но по се изгледа од трансферот нема да има ништо.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top