Левандовски го малтретираше Ајнтрахт, па доби нокаут

Роберт Левандовски го одбележа натпреварот од Супер купот на Германија постигнувајќи три гола во дуелот со Ајнтрахт..

Сепак, Полјакот не го дочека крајот бидејќи беше заменет во 72. минута откако доби нокаут од противничкиот играч Абрахам. Тој со лакт силно го удри Левандовски во лицето по што на напаѓачот на Баерн му изби оток.

Левандовски збесна, сакаше да се тепа ео Абрахам, но го спречија останатите фудбалери.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top