Лука Александров: Последниот инцидентот кој ја прикажа вистинската слика во нашата држава

Дали политичариве,измеќариве на Сорос и на Конрад Кденауер ја дадоа Македонија нашата татковина на шиптарите????.

Дали во иднина треба да се гласа за било која од овие две гарнитури?????

КОГА МНОГУ ДОБРО ЗНАЕМЕ ДЕКА БИЛО КОЈ И ДА ПОБЕДИ КЕ НАПРАВИ ПАК КОАЛИЦИЈА СО НЕКОЈА ШИПТАРСКА НАЦИОНАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА И?!
И ТУКА ПРЕСТАНУВААТ СИТЕ ПРИКАСКИ ЗА БИЛО КАКВИ РЕФОРМИ,ЗА БИЛО КАКВИ БЛА БЛА ПРИКАСКИ ЗА НЕКАКВА ЕКОНИМИЈА ЗА НЕКАКВО СТАВАЊЕ НА БРЗА ЛЕНТА И ТАКА НАТАКА,,,,,,,,

Нашата држава од пред 18 год е исклучиво приватна фирма на Али Ахмети и ДУИ бандата, со приврзоците Сдсм и Дпмне. Он може со секој од нив, они неможат без него. Затоа се они приврзоци и затоа е он, газда Али.18 год. на власт. Македонија е дооел – холдинг компани, со газда Али, доминантен акционер. Ние живееме во приватна фирма. Глумењето држава, со даноци, давачки, глоби, инспекции…итн. не е сервис за општо добро, за болници, училишта, факултети,ТЕАТРИ, екологија, јавен превоз, туку сервис за богатење на неприкосновениот Аца Антиќ, разбојниците Дпмне, Сдсм, плус хиените, лешинарите, инсталирани во државните тела и органи за заштита на пљачката на газдите.

Артан Груби член на Дуи, државен шверцер – организатор, министерот за култура и министерот за образование членови на Дуи, само не потсетуваат кој е газда во Али бабината пештера – Македонија.

Театарот го искршиле…туф.туф. Нивни е. Направен е со парите од народот.
ама кој народ?
па се знае, Македонскиот.

Сега ке градат најголема болница на балканот од 500 милиони евра и ке земат кредити за тоа!!!

Кој ке се лечи???

Шиптарите!

Кој ке ги врака кредитите?

Народот!

А кој народ?

Па се знае Македонскиот!!!

ДАЈТЕ СИТЕ СЛОБОДОУМНИ И СЛОБОДНОМИСЛЕЧКИ МАКЕДОНЦИ КОИ СИ ЈА САКАТЕ ОВАА НАША ДРЖАВА, ОВАА НАША ТАТКОВИНА!!!
КОИ НЕ СТЕ КОНТАМИНИРАНИ ОД ЗЛОТО КОНРАД И СОРОС И ЃАВОЛОТ!
СИТЕ РЕКИЧКИ КОИ ИЗВИРААТ ДЕНОВИВЕ ДА ГИ СЛЕЕМЕ ВО ЕДНА РЕКА,ВО РЕКА КОЈА КЕ ГО ПОБЕДИ ЗЛОТО!

ПОРАДИ ОВИЕ ЛОПОВИ,СЕ ШТО Е ДОБРО ВО ДРЖАВАТА Е ПОРЕМЕТЕНО,СЕКОЈ КОЈ ИМА НЕШТО ДОБРО ДА КАЖЕ Е ЗАМОЛЧЕН И ТРГНАТ НА СТРАНА И СЕКОЈ ЧЕСЕН ЧОВЕК Е ЛИШЕН ОД ПРАВОТО НА ДОСТОИНСТВЕН ЖИВОТ!


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top