Македонка се пофали дека троши по 5.000 евра само за облека, а не работи ништо

Најпознатата Македонка во Австралија, Маргарита Томовска (29), попозната како Мерцедес Мама, ги збуни своите пријатели на социјалните мрежи кога откри дека не е вработена и дека не заработува.

За Томовска пишуваше и британскиот „The Sun“, а во центарот на вниманието се најде откако полицијата ја бркаше за брзо возење и тоа со нејзината тригодишна ќерка на задното седиште.

Но она што најмногу ги збуни нејзините пријатели е тоа што Томовска речиси секојдневно на профилот на социјалните мрежи објавува фотографии на кои го прикажува својот живот на висока нога. Имено, оваа Мерцедес мама постојано се фали со своите скапоцени автомобили и дизајнерски парчиња облека, па сега многумина се прашуваат од каде и пари за сето тоа и како може да си дозволи таков живот ако не заработува. Кога ја прашаа за тоа колку пари има, таа им покажа банкарска сметка од околу 40 милиони денари.

Таа неодамна за странские медиуми призна и дека неделно троши околу 300.000 денари и дека сето тоа го финансира нејзиното момче, но нагласи дека тој не е нејзиниот „sugar daddy“ како што многумина мислат.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top