Митаноски: Честитки за Стево, мојот нов претседател

Фејсбук статус на Веле Митаноски.

ЧЕСТИТКИ ЗА СТЕВО,МОЈОТ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, А СТАР ПРИЈАТЕЛ,ЧЕСТИТКИ ЗА КОНСТАНТИН,МОЈОТ НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК, А, ИСТО ТАКА, СТАР ПРИЈАТЕЛ. "БИ СВАДБА ПОМИНА" - ОД ДЕНЕСКА НА РАБОТА! ПЕСОЧНИОТ ЧАСОВНИК ЗА НАС ИСТЕКУВА!? АКО НЕ МОЖЕТЕ ДА ГО ЗАТНЕТЕ, ЗА ПОЧЕТОК, БАРЕМ, ПРЕВРЕТЕ ТЕ ГО!ВЧЕРА,ЧЕКАЈЌИ ГО РЕЗУЛТАТОТ, СМЕНИВ НЕКОЛКУ МЕАНИ ВО ОХРИД. НЕМА КОЈ КАФЕ ДА ВЕ ПОСЛУЖИ!КЕЛНЕРИТЕ ПАГААТ ОД НОГА, РАБОТААТ ВО ТРИ СМЕНИ,НЕМААТ ЗАМЕНИ!БЕРБЕРОТ МИ ЗАМИНА ВО КАНАДА,ВОДОВОДЏИЈАТА ВО ГЕРМАНИЈА ("НЕМАЧКА"!), ЕЛЕКТРИЧАРОТ ВО НЕКОЈА ДРУГА "ИМАЧКА"! РЕАЛНОСТА Е ТАА, А ВИЕ - КАКО САКАТЕ!?


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top