Митинг на СДСМ во Струмица

СДСМ ја претстави политичката програма за општина Струмица, каде оваа партија го кандидира Коста Јаневски..

Јаневски вети 20 капитални проекти и 100 мали, вклучувајќи и детски градинки, домови за стари лица, улици и патишта, модернизација на училиштата, помош и грижа за семејствата кои примаат социјална помош и други проекти за кои вети дека ќе ги реализира во текот на следните четири години воо локалната власт.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top