Наредниот самит на Г7 ќе биде одржан во голф клубот на Трамп

Ова го покрена прашањето околу можниот судир на интереси..

Наредниот самит на индустриски најразвиените земји на светот Г7, предвиден за 11 и 12 јуни идната година во САД, ќе биде одржан во голф клубот на американскиот претседател Доналд Трамп во Мајами на Флорида, објави денеска шефот на кабинетот на Трамп, Мик Малвени. 

Претходно Трамп го фалеше неговото одморалиште, наведувајќи дека е блиску до аеродромот, дека има многу хотелски соби и оти нуди одвоени згради за секоја делегација.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top