Некогаш ривали, секогаш ривали - пред Лампард една голема дилема за финалето со Арсенал

Градските ривали Арсенал и Челси утре ќе ги одмерат силите во големото ФА Куп финале кое претходно го изборија..

Статистички гледано „топчиите“ се најтрофејна екипа во ова натпреварување, па можеби важат за благ фаворит или со подеднакви шанси.

Со оглед на нивното ривалство години наназад, сигурно дека фудбалска претстава нема да недостига за фановите, кои сепак нема да бидат на стадион, туку пред малите екрани.

Со оглед на тоа дека Кепа Аризабалага на мечот против Ливерпул, имаше на моменти и аматерски перформанси, веројатно Лампард ќе го стави на клупа за финалето.

„Се уште немам донесено одлука за голманската позиција, ќе ја донесам пред самото финале. Во текот на сезоната често менував бидејки тоа беше потребно и секогаш ги добивавме натпреварите кога се случуваше некоја промена. Тешка одлука е пред мене за дербито в недела“, истакна Френк Лампард.

Доколку Лампард реши да направи замена на голманската позиција, Вили Кабаљеро ќе го почне натпреварот против Арсенал.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top