„Некст тајм“ на гости кај Иванов

Рок дуото „Некст тајм“ го посетија претседателот, Ѓорге Иванов, во Вила Водно, пред истекот на неговиот мандат..

„Огромна чест е што денеска имавме можност да бидеме гости кај претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, и да зборуваме на многу теми.

Свесни дека не секој и секогаш има можност да седне на иста маса со него, така што веруваме дека овој момент ќе остане вечно во нашите сеќавања“, напишаа Мартин и Стефан, кој изминативе деновие се во очите на јавноста по препевот на народната песна „Нешто ќе те питам бабо“.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top