Откријте ги ерогените зони на партнерот според хороскопските знаци

Припадниците на различните хороскопски знаци се возбудуваат на различни начини. Доколку сакате да го излудите својот партнер, проверете што точно го возбудува неговиот знак..

Овен

Овните се чувствителни на допирите на челото и косата. Бакнувањето на главата делува уште посилно. Кај жените ефективно е нежното дување во уво и бакнежите на очните капаци.

Бик

Клучот за возбудување на биковите е вратот. Особено излудуваат кога ќе започнете со допири на главата и потоа суптилно ќе се спуштите кон вратот. Мажите обожаваат кога „случајно“ ќе ги допрете на вратот правејќи нешто друго.

Близнаци

Припадниците на овој знак имаат чувствителни дланки. Жените сакаат бакнежи по дланките, додека мажите преферираат бакнување и шмукање на секој прст одделно.

Рак

И мажите и жените родени во овој знак се возбудуваат од длабоките бакнежи во кои си играат со јазикот и со забите. Но, најчувствителни им се градите. Допирите (нежни или груби) им создаваат силна сексуална желба.

Лав

„Слаба“ точка на лавовите им е грбот. Искористете го секое сценарио во кое можете малку да си поиграте со грбот на вашиот партнер и сигурно ќе ја остварите целта.

Девица

Девиците најмногу реагираат на допири со јазик, на прстите, на главата, на стапалата.

Терезија

Кај терезиите, најчувствително место е долниот дел од грбот и задникот. Кога сте во толпа или пак танцувате на забава, ставете ја дланката над задникот и терезиите веќе добиваат сексуална желба.

Шкорпија

Шкорпиите имаат чувствителни полови органи. Доколку сакате да збудалите некој роден во овој знак, патот е едноставен – орален секс со многу имагинација. Користете ги и прстите за галење.

Стрелец

Мажите стрелци се чувствителни на допири на колковите. Кај жените, ерогената зона е главата. Тие обожуваат допири по косата.

Јарец

Кај јарците, предниот дел од телото е една голема ерогена зона. Мажите јарци спобудалуваат кога ќе бидат допрени со женски гради на предниот дел.

Водолија

Кај водолиите најчувствителни делови од телото се нозете и скочните зглобови.

Риби

Ерогени зони на рибите се стапалата. Особено се возбудуваат при допири на прстите од нозете и петите, а обожаваат нежни масажи на стапалата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top