Почина мајката на Катица Јанева

Јанева денес ќе присуствува на погребот на нејзината мајка.

По барање на нејзиниот адвокат Јанева денес ќе присуствува на погребот на нејзината мајка која почина утрово по долго боледување во Гевгелија.

Катица Јанева вечерва ќе биде спроведена во затворот во Шутка откако доби 30 дневен притвор како осомничена за злоупотреба на службената положба и овластувања во врска со случајот „Рекет“.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top