Погледнете на колку години затвор беше осуден Борче Ристевски за убиството на неговата сопруга Карен

Карен Ристевски исчезнала од домот на Авондел Хајтс на 29 јуни 2016 година, а нејзиното тело беше пронајдено осум месеци подоцна во изолирани шуми..

Борче Ристевски е осуден на најмалку шест години затвор за убиство на неговата сопруга Карен. Судијата Кристофер Бил денеска изрече максимална казна од девет години во Врховниот суд на Викторија.

Ристевски (55) беше обвинет за убиство во 2017 година, но се изјасни за виновен за откако судијата Бил, се изјасни дека убиството не може да се докаже.

Ристевски никогаш не откри како умрела неговата сопруга со која биле во брак 27 години, а а Судијата Бил рече дека "мрежата на лаги" ја зголемува тагата на нејзиното семејство.

„Ти го носеше ковчегот на нејзиниот погреб. Ти играше невин, тагувачки вдовец“, рече Бил.

Ќерката на Борче и Карен, Сара присутвуваше на судењето на нејзиниот татко.

Извор: 9news


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top