Полицијата го уапсила затоа што веел знаме со сонцето од Кутлеш

Скопјанецот Жарко Масларковски на Фејсбук информира дека беше уапсен поради носење на замето со сонцето од Кутлеш..

Тој кажа дека бил уапсен само затоа што извикувал “Македонија Вардар” и “Вратете ги парите” на плоштадот на прославата за титулата на нашите ракометари.

Истиот скопјанец кој беше уапсен на 11ти Јануари при протестите за смена на уставното име, повторно, како што вели тој е жртва на полицијата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top