Путин: Новото оружје за безбедна Русија

Односите меѓу Русија и Западот паднаа на најниско ниво од Студената војна поради анкетирањето на Крим и други спорни прашања..

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека новото руско оружје нема да има конкуренција во светот, но оти Русија нема на никој да му се заканува со него. 

Тој наведе дека ниту една земја нема хиперсонично, ласерско и друго оружје од новата генерација. 

Според него, новите оружени системи се со исклучива цел, безбедност на Русија од нови закани.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top