ПУТИН ПОТПИША ДЕКРЕТ: На руските авиокомпании им се забранува да летаат до Грузија

Наредбата стапува на сила следниот месец..

Денеска претседателот на Русија, Владимир Путин, стави потпис на декретсо кој се забранува руски авиокомпании да пренесуваат руски државјани во Грузија.

Наредбата стапува на сила на 8 јули.

Одлуката доаѓа по анти-владините протести во Тбилиси каде беа извикувани антируски пароли.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top