Рамос со жестока критика по коментарите дека судијата му помогнал на Реал Мадрид

Реал Мадрид остана на првото место во Ла Лига, откако ја совлада Мајорка со сигурни 2-0..

Еден од стрелците на „Кралевите“  во победата продитв Мајорка беше Серхио Рамос.

Овој натпревар беше обележан и со судиската наклонетост кон Реал. 

При првиот гол кога Винисиус погоди, Дани Карвахал направи очигледен фаул, но судиите не се огласија.

Прашањето за победникот го реши Серхио Рамос, кој маестрално постигна гол од слободен удар во второто полувреме. После натпреварот, тој имаше што да им каже на критичарите.

“Нормален е што се создава бука, тоа е затоа што ние сме први. Порано не зборуваше толку многу. Мислам дека судиите не донесуваат никакви одлуки однапред. Изгледа како да треба да им се заблагодариме на судиите што се први. Нека луѓето не ги замислуваат работите така”, рече Рамос. ти испрати:

„Ќе има само еден „коронавирус“ Ла Лига и ние сме решени да ја освоиме“.

Тимот на Зинедин Зидан нема да има многу време за одмор. Мртвата трка со Барселона продолжува за три дена со гостувањето на Еспањол.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top