Расте бројот на заразени со коронавирус во Германија

Досега починале 9.114 лица..

Бројот на заразени со коронавирус во Германија се зголеми за 870 во изминатите 24 часа.

Германските власти информираат дека вкупно 208.698 луѓе се заразени со  коронавирусот од почетокот на пандемијата.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top