САД денеска ја почнаа третата фаза од клиничките испитувања на вакцината против КОВИД-19

Директорот на американскиот национален институт за алергии и заразни болести, Ентони Фаучи изјави дека вакцината против вирусот корона може да биде достапна во октомври или најдоцна во ноември..

Тој пред новинарите изјави дека е сосема разбирливо вакцината против Ковид -19 да биде одобрена најдоцна во ноември, објави Гардијан.

Третата фаза од клиничките испитувања на вакцината против коронавирусот во САД започна денеска во Националниот институт за здравство.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top