Шекеринска - „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават..

И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. 

Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над законот, вели во неделното интервју на Радио Слободна Европа вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top