Шекеринска: Колку пари се потрошени за прославите ќе биде познато од понеделник

Колку пари се потрошени за вечерашните прослави што се организираа во 15 градови ќе биде познато од понеделник, изјави министерката Радмила Шекеринска за Макфакс..

-Потатоците за тоа колку пари се потрошени ќе бидат достапни од понеделник. Ние ништо не криеме, не држиме дамо пресови, туку даваме информации, истакна Шекеринска, која беше на вечерашната прослава во Скопје.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top