Данската легенда: Македонија може да ги победи и најдобрите, но за полуфинале мора да се надминe

Македонија е меѓу главните теми на разговор на ЕП во Хрватска, а сега на тапет се најде и пред една од најголемите легенди на Данска, Ларс Кристијансен.

Прочитај повеќе

ФОТО: Кариерата е заокружена - Ван Перси се врати на местото од каде што тргна неговиот сон

Холандскиот интернационалец Робин Ван Перси го остварува својот сон, да се врати во клубот кој го афирмираше, кој му даде се, кој му го оствари сонот.

Прочитај повеќе

Македонија го тресе балканското тло: Македонско шоу во Загреб, инфаркт меч

Балканските портали со голема почит гледаат на успехот на Македонија во групата Ц, каде ја напуштаме непоразени откако вечерва освоивме голем бод против Германија.

Прочитај повеќе

Тажен ден: Фудбалот остана без својот најголем волшебник!

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт Роналдињо одлучи да ја заврши својата играчка кариера, објави неговиот брат и менаџер Роберто Асис.

Прочитај повеќе
Scroll To Top