Повредата е минато - Ибрахимовиќ конечно се врати на терен

Златан Ибрахимовќ по речиси седум месеци пауза по тешката повредна на коленото, вечерва во мечот со Њукасл (4-1) повторно се врати на зелените терени.

Прочитај повеќе

Крај на фудбалската кариера: Гвардиола сака да стане претседател, но не на Барса, туку на Каталонија

Еден од најуспешните фудбалски тренери во историјата Пеп Гвардиола е на пат да ја прекине кариерата во спортот за да почне политичка.

Прочитај повеќе

Зимата ќе биде интересна: Венгер на шопинг на Олд Трафорд, двајца фудбалери пред трансфер на Емирати!

Екипата на Арсенал планира во јануарскиот преоден рок да се засили со двајца фудбалери на Манчестер Јунајтед.

Прочитај повеќе

Револуција или фудбалска глупост: Губитниците од квалификациите за Мундијалот ќе играат „куп?“

Некои репрезентации кои во минатото биле редовни учесници на светските првенства, следното лето нема да бидат дел од светската елита во Русија, но се чини дека неуспехот во квалификациите најтешко има падна на Американците.

Прочитај повеќе

Се повеќе екс играчи предвидуваат: „Стаклениот“ ќе биде новата 100 милионска инвестиција на Јунајтед

Поранешниот фудбалер и член на „непобедливите“ од Арсенал, Реј Парлоу, смета дека играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл, доколку се врати на островот, го преферира Манчестер Јунајтед како негова следна дестинација.

Прочитај повеќе

Се јави и Касилјас со емотивна порака за Буфон: Не сакам да те гледам ваков…

Откако Италија остана без пласман на СП, на голем удар на јавноста се најде речиси цела репрезентација, од стручен штаб, па се до фудбалери, но само еден човек не. А тоа е легендарниот голман Џиџи Буфон.

Прочитај повеќе

Португалецот пак во акција: Играч на Лајпциг е најновата желба на Мурињо

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со сите сили е насочен кон селекција на тимот за идната сезона иако оваа уште не е на половина.

Прочитај повеќе

Кејн првично не сака да замине од Тотенхем, но доколку се случи тоа, тој би заминал само во еден клуб

Хари Кејн е играчот кој на свој грб повеќето натпревари го турка Тотенхем кон победите и го остава на позиција на која се надева дека може да ја освои титулата во Премиер лигата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top