Тетово утрово е најзагаден град во Македонија

Загаденоста во овој град изнесува 138 µg/m3, а потоа следи Ректоратот при УКИМ со измерени 41 µg/m3..

Мерните станици ширум земјава покажуваат дека загаденоста во Македонија во овој момент не е на високо ниво, а екстремно загадено е во Тетово.

Загаденоста во овој град изнесува 138 µg/m3, а потоа следи Ректоратот при УКИМ со измерени 41 µg/m3.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top