Трамп прими честитки од Владимир Путин за победата!

Рускиот претседател Владимир Путин му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД..

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата.

Путин изразил и надеж дека ќе соработуваат на меѓународен план и оти ќе дојде до подобрување на билатералните односи. - Извор: Дневник.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top