Некои луѓе не можат да останат дома за време на пандемија

Настојувајќи да го објаснат игнорирањето на опасноста од новиот коронавирус и луѓето кои „се однесуваат по старо“, психолозите со кои разговараше Си-Ен-Ен, наоѓаат низа објаснувања, од кои поголемиот број се сведуваат на човечката природа.

Прочитај повеќе

Кинески медиуми тврдат дека знаат кој е првиот заразен со коронавирус

Постојат повеќе тврдења за тоа кој е првиот пациент заболен со коронавирус во Кина, од каде што се прошири пандемијата на смртоносниот вирус.

Прочитај повеќе

Црн рекорд во Италија, 919 жртви од коронавирусот во последното деноноќие

Статиските покажуваат дека во моментов во Италија има 1.431 заразени лица и 151 жртва на еден милион жители што е највисока стапка во светот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТ ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ: Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува така

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки.

Прочитај повеќе

САД: Одржувањето тоалети во новите носачи на авиони ќе чини 800.000 долари

Тоалетите на два aмерикански носачи на авиони, по неколку затнувања, ќе ги чинат властите и до 400.000 долари по брод, се вели во новиот извештај.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) НЕДОСТИЖНИТЕ КИНЕЗИ - Пронајдоа најефикасен начин за дезинфекција

Една од многуте кинески компании во градот Чонгинг произведе и постави тунели за дезинфекција, кои се наменети за стерилизација на работниците кои мора да одат на работа, со цел спречување на појава и ширење на смртоносниот вирус.

Прочитај повеќе

Во Франција од коронавирус само денеска починаа 231 лице, Макрон ја вклучува војската

Франција го потврди 231 смртни случај од коронавирус, што е најголем пораст од претходните два дена. Вечерва објавија дека ја вклучуваат и војската во помагање на населението во борбата против епидемијата.

Прочитај повеќе
Scroll To Top