Вицеканцеларот на Австрија си даде оставка, а на Богоевски око не му трепнува, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Австрија и која било членка на ЕУ се светлосни години пред нас. Политичката одговорност е особина на секој политичар во Европа, ама не и во Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ..

„Вицеканцеларот на Австрија си даде оставка, а на Богоевски око не му трепнува.

Заев беше фатен како бара мито по шемата – евро за Вицето, евро за црквата, целата јавноста ја гледаше снимката, а тој не ни помисли на оставка.

Венко Филипче е посочуван од страна на медиумите за непотизам при делење на тендери во здравството, а оставка нема.

Мила Царовска е фатена во малверзации со парите на пензионерите, а одговрност за никого нема, уште помалку оставки.

Убиства се случуваат на секој чекор, безбедноста е нарушена, а Оливер Спасовски не си поднесува оставка.

Економијата тоне, германските инвеститори ја оценија со нула, а Кочо Анѓушев наместо да си даде оставка си дава тендери.

Нивото на капитални инвестиции за првите три месеци од годината е само 6%, а нема оставка од Сугарески.

Тевдовски се крие и не си дава оставка, а државата ка задолжија за над половина милијарда евра за две години.

Љупчо Николовски наместо да си даде оставка, бидејќи земјоделието е во хаос, а откуп нема за ништо, тој се шета со старлети низ светските метрополи.

Државата е во хаос, а Заев кој е најодговорен за таквата ситуација се крие за да ја доограби државата. Потребни се оставки и тоа веднаш. СДСМ треба да си замине“, се вели во соопштението.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top