(ВИДЕО) На повидок голем СКАНДАЛ во Англија: ФА вечерва го „прошверцува“ Сити

Одличен меч одиграа вечерва Свонси и Манчестер Сити во рамки на 1/4 финалет од ФА Купо, а на крај славее „граѓаните“ по неверојатен пресврт со 2-3.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Дурловски: Кога слободата е ропство, а среќата тага!

Оперскиот пејач Игор Дурловски, еден од иницијаторите на Граѓанската иницијатива За Заедничка Македонија, е единствениот кој доби ослободителна пресуда во случајот „27“ април.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Заев направи лапсус на комеморацијата за депортираните Евреи, па се извини

Премиерот Зоран Заев на вечерашната комеморативна свеченост по повод 76-годишнината од депортацијата на македонските Евреи направи лапсус и наместо трагедија, рече традиција.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Ексклузивно: Ѓоко Јовиќ ја пушти во етер „Стојне мома на чорбаџи Стојана“ - спотот е несекојдневен

Неодамна Ѓоко Јовиќ во соработка со ИН продукција реализираше уште еден видео запис. Станува збор за песната која носи наслов “Стојне мома на чорбаџи Стојана”.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Со македонското знаме настапи на „Ол-Стар“ сега уште еднаш покажа дека е горд на Македонија

Охриѓанецот Чеди Осман не заборава од каде доаѓа и не пропушта шанса да покаже колку е горд на Македонија.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Еколошки геноцид:Црн чад над Гостивар и автопатот од запалени гуми во нивите

Црн чад, остар и загушлив мирис ги отру денеска Гостивар и околината. На излезот од Гостивар , крај автопатот во блиска шумичка во една од нивите некој запалил,огромно количество стари гуми.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пратеник во црногорскиот парламент го нарече Талат Џафери терорист

На денешната седница во Собранието на Црна Гора за ратификација на Протоколот за членство во НАТО на Република Северна Македонија, присуствуваше и претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Пакистан го ослободи индискиот пилот, тензиите спласнуваат

Пакистан во петокот го ослободи заробениот индиски пилот чиј авион го соборија пакистанските водухопловни сили пред два дена кога кулминираа тензиите меѓу двете соседни нуклеарни сили, јави Reuters според чијашто оцена тензиите во регионот стивнале.

Прочитај повеќе
Scroll To Top