(ВИДЕО) Даниел Стефановски го нокаутираше Доменикини во првата рунда

Даниел Стефановски – Македонскиот воин извојува уште една победа со нокаут и тоа во првата рунда..

Стефановски на Цирихер Кампфнахт во категоријата до 81 килограм во К-1 го нокаутираше Лоренцо Доменикини. Даниел ги изведе своите познати летечки колена и со аперкатите го прати на Доминикини на подот.

Македонскиот воин ја имаше поддршката од челновите на македонскиот клуб во Швајцарија Пирок МК.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top