(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИ ЕКСПЕРТ ГО ЗАЧУДИ СВЕТОТ: Нешто чудно се случува, коронавирусот не се донесува така

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на коронавирусот и можните контрамерки..

Додека науката е сè уште далеку од научен консензус за прашања поврзани со смртоносниит вирус, професорот Том Џеферсон, епидемиолог во реномираниот институт Кохран во Рим, ја споделува оценката на Водарг.

Во видеото кое е со превод на српски јазик, д-р. Водарг се сомнева дка работите со овој коронавирусот не се најчисти или најчесни.

- Добро го познавам овој вирус, тој не се однесува така, вели д-р. Вогард.

Погледнете за што навистина станува збор во видеото.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top